قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

تعادلتان را در دنیای بازی کودکان حفظ کنید

دنیای بازی کودکان

تعادلتان را در دنیای بازی کودکان حفظ کنید

دنیای بازی کودکان با دنیای ما بزرگتر ها فرق می کند. خودتان را بیاد بیاورید هنگامی که همسن کودکتان بودید کدام یک از دغدغه های الان را داشتید. کدام یک از افکارحال حاضرتان را داشتید. باید سعی کنید مانند دوران کودکیتان باشید تا در دنیای بازی کودکان خودتان را جای دهید و کمک کنید تا فرزندتان لذت بیشتری از بازی کردن با شما ببرد.

اول از همه نگرانی های خودتان برای جا ماندن از دنیای تکنولوژی و فناوری را دور بریزید. شاید رسانه ها و یا حتی اطرافیان به شما فشار بیاورند تا پیشرفته ترین تکنولوژی را برای خودتان و کودکتان فراهم کنید و شما نگران این باشید که نکند برای فرزندتان کم کاری کرده اید. خیر این طور نیست، مطمئن باشید، این زندگی واقعی است که به فرزند شما کمک می کند و هیچ تکنولوژی نمیتواند این خلاء را پر کند. در نظر داشته باشید تا به اندازه از فناوری استفاده کنید و نگران عقب افتادن از دیگران نباشید.

کودکتان را در بازی همراهی کنید. کودکان از اینکه با آن ها در دنیای واقعی بازی می کنید لذت بیشتری می برند. اگر کودکتان تک فرزند است، وارد دنیای بازی کودکان ه او شوید. هنگامی که شما با کودکتان بازی می کنید او احساس اهمیت می کند و حس نزدیکی بیشتری بین شما به وجود می آید. علاوه بر این فرصت برایتان پیش می آید تا با تعامل و گفتگو در رشد مهارت های اجتماعی و زبانی کودکتان تاثیر مثبت بگذارید.

محیط بازی کودکان

محیط بازی کودک را پویا کنید. سعی کنید اطراف کودکتان پر از محرک های عاطفی و ذهنی باشد. بهترین اسباب بازی های همیشه گران ترین آن ها نیستند. اطراف کودکتان را با اسباب بازی های ساده، مانند آجر های خونه سازی، لگو ها و چیز هایی از این دست پر کنید. انواع پازل ها، استوانه ها، توپ ها و وسایل چرخ دار، اسباب بازی های ساده اما خوب برای کودکان هستند و موجب رشد ذهن و قوی تر شدن تجسم فضایی آن ها می شود.

دنیای بازی کودکان همه چیز است. این را بدانید که بازی کردن مهم ترین کاری است که باید هر کودکی آن را انجام دهد. ابزار ها و فیلم های آموزشی نمی تواند جای بازی کردن را برای کودک بگیرد و همانقدر برایش مفید باشد. کودکان به زمان هایی مخصوص بازی کردن نیاز دارند و باید بتوانند خلاقانه در محیط اطرافشان به تجربه ی دنیای خود مشغول باشند.

برای دنیای بازی کودکان قوانین وضع نکنید. بگذارید آزادانه بازی کنند و قوانین خودشان را در بازی رعایت کنند. بگذارید ذهن خلاق کودکان باشد که به شما نشان دهد در هر لحظه از بازی باید چه کاری انجام شود و نتیجه ی آن چه خواهد بود.

شما چه تجربه ای از بازی با کودکتان دارید ؟

به اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *