قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس

آینده کودک باهوش چگونه خواهد بود؟

آینده کودک باهوش

آینده کودک باهوش چگونه خواهد بود؟

آینده کودک باهوش چگونه رقم خواهد خورد؟ تعریف کودک باهوش چیست؟

یک کودک باهوش در جنبه های مختلف مهارتی خود پیشرفت می کند و تقریبا از سن خود جلو تر است. به بیان دیگر می توان گفت کودک باهوش از جنبه هایی، پیشرفته تر از دیگر کودکان عمل می کند.

یکی از ویژگی های کودک باهوش آن است که در رویارویی با موقعیت ها و مسائلی که مبهم و غیر عادی هستند راحت تر عمل می کند و از آن فرار نمی کند.

او از تمرینات مغزی و چیستان ها لذت میبرد و سرعت یادگیری بالاتری نسبت به همسالان خود دارد. کودک باهوش می تواند آنچه را که یاد گرفته است به طور گسترده در موقعیت های متفاوت به کار گیرد.

آینده کودک باهوش به گونه ای است که اطلاعات را با سرعت و از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار می دهد و می تواند از برنامه ریزی خوبی برای تحلیل و استفاده از اطلاعات موجود به کار گیرد.

ممکن است والدین کودک خود را درک نکنند و برخی از کودکان نیز والدین خود را درک نکنند. در این صورت امکان درونگرا شدن کودکان وجود دارد. هر چند در سنین کودکی این اتفاق ممکن است رخ دهد و بیشتر کودکان باهوش، در ذهن خود با خلاقیت و تخیلی که دارند مشغول خلق و ساخت افکاری برای سرگرمی خود باشند.

شوق به یادگیری در کودکان باهوش

کودکان باهوش اشتیاق زیادی برای یادگیری دارند. والدین هنگام آگاهی از توانایی های آن ها آموزش هایی مورد نیاز آن ها را با راهنمایی مشاوران در نظر می گیرند.

بهتر است یادآوری کنیم که این شما هستید که شخصیت کودکتان را بهتر می شناسید و حتما نظر خود را برای معلمان و یا مشاوران بیان کنید. چرا که شما شناخت بهتری از کودکتان دارید تا معلمی که تنها چند ساعت در محیط مدرسه کودکتان را می بیند. پس برای آینده کودک باهوش خود وقت بگذارید.

خانواده موثر بر هوش کودک

نشانه های زیادی ثابت کرده است که کودکان باهوش و پر استعداد حاصل تربیت خانواده هایی است که تجربه ی کودک را از زندگی غنا می بخشند.پس بدون شک نقش خانواده در پرورش هوش کودک و آینده ی او پر رنگ می باشد.

به اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *